KRESZ vizsgakérdések változása

Jelentősen bővítette és megújította a KRESZ vizsga kérdésadatbázisát a Közúti Gépjármű-közlekedési Hivatal 2015. jan. 1-től. Az év végi zárás után január 12-én indul újra a vizsgáztatás, ekkor már az új kérdésadatbankkal találkoznak a vizsgázók. A teljes adatbázis a sokszorosára növekedett, ezen kívül a tartalmilag, technikailag elavult kérdéseket korszerűekre cserélték.
Cél, hogy ezután a kresz kérdések „bemagolása” helyett a tanulók az elméleti tanfolyamokon ténylegesen megtanulják a közlekedési ismereteket. Hosszútávon a mélyebb tudástól a közlekedési balesetek csökkenését várják.